21. 05. - DRUŽINOVKA ZRUŠENA !!
22. 05. - DRUŽINOVKA ZRUŠENA !!
23. 05. - TRÉNINK - 16:00 až 18:00 - LODĚNICENa loděnici se opět začali sjíždět lidé z mnoha koutu našeho kraje. Chystání této slavnostní akce doprovázelo skoro letní počasí - sluníčko, teplo. Když už vše bylo na svém místě (disciplíny, lodě, stožár, barbucha), tak Guláž zavelel k nástupu. Po vyvěšení vlajky a oddílové hymně došlo na vyhodnocení měsíčního bodování za měsíc únor. Následovalo...

Hraničáři se rozhodli změřit svůj um v uzlařských dovednostech s hochy a děvčaty jiných skautských oddílů našeho města a blízkého okolí. Společnou výzvu v boji o nejlepší uzlaře přijali členové Pěšáků, Lesanů, Střelek a Skarabea. Závod spočíval v uvázání šesti základních uzlů v co nejkratším čase a soupeřilo se v týmech ale i jednotlivě.

Děkujeme společnosti Webnode za dlouhodobou podporu naší činnosti. Již poněkolikáté jste nám vyšli vstříc a znovu jste nám bezplatně prodloužili prémiové služby, díky nimž můžeme bez omezení provozovat náš oddílový web. Velice si vašeho rozhodnutí vážíme.

BEMBAJS

30.12.2023

Dne 30.12.2023 jsme se zúčastnili badmintonového turnaje s účastí asi dvaceti hráčů. Hráli jsme v kategorii čtyřhry ve sportovní hale STARS. Sraz byl stanoven před vchodem do haly v 9 hodin ráno. Atmosféra byla skvělá, vzduch byl naplněn soutěžním duchem.

Letošní Mejdánek proběhl na téma Vánoce, ačkoliv většina z nás by se mohla spíše účastnit soutěže o nejlepší vánoční svetr, našlo se i pár výjimek, jako třeba dárek a adventní kalendář. Akci jsme zahájili představením kostýmů, splnili jsme pár úkolů, které měl pro nás nalepené na sobě Guláž – jako adventní kalendář. Většina byla jednoduchá, ale...

Společnost Heimstaden v letošním roce podpořila částkou 10 000,- Kč náš projekt na nákup dvou celt na podsadové stany. Projekt získal podporu v rámci Klientského grantu společnosti Heimstaden. Díky této finanční pomoci můžeme obnovovat náš oddílový inventář, díky čemuž mohou nejen karvinští kluci a holky trávit smysluplně svůj volný čas v přírodě....

CHATA TÁŇA

08.12.2023

S příchodem zimy se vždycky očekává ta úžasná hmota nazývaná též sníh. Ještě před výpravou jsme doufali, že napadne a bude a ono to skvěle vyšlo. Sněhu bylo dost a tak se na chatu mimo svých báglů braly i boby. Odjeli jsme v pátek v sedmnáct hodin vlakem do Bocanovic, přešli kousek na autobusovou zastávku, kam přijel bus a za...

Vzhledem k proměnlivému podzimnímu počasí a několika předešlým deštivým dnům jsme se trochu báli, jak naše plánovaná akce dopadne. Usmálo se na nás ale štěstí, a když jsme přesně ve 13:00 (kapitánského času) zahájili slavnostní nástup, svítilo nám sluníčko a někteří odvážní přišli dokonce v kraťasech.

Po delší době se vydal oddíl na bazén prověřit své plavecké schopnosti. Tentokrát naše kroky vedli do bazénu v Ostravě, který se nachází nedaleko radnice. Bazén to je multifunkční. Je zde odrazový můstek, 3,75 m hloubka v plavecké části, tobogánek (dosti dlouhý - až 19s jízdy) a v neposlední řadě parádní jeskyně.

Nové místo pro hru bylo nalezeno na louce poblíže vrcholu Javorový. Na tu se vyrazilo v 8:00 hod. vlakem z Karviné do Třince, potom autobusem do Tyry (aut. zastávka Pila) a pěšky cca hodinu a půl do kopce.
Po nezbytném občerstvení a oddechu se rozbil tábor. Pro posádky to nebyl žádný problém, slunce je přitom hřálo jakoby bylo stále léto.