DOBÝVÁNÍ HRADU VIKŠTEJN

30.09.2023

Jak je již několik let tradicí, na podzim oddíl Skarabeus pořádá rytířské klání na hradě Vikštejn a zvány jsou všechny oddíly z našeho střediska. Abychom stihli brzký začátek akce, rozhodli jsme se výjimečně vyrazit auty. Cestu nám sice trochu komplikoval déšť, ale v pořádku jsme všichni dorazili do cíle. Jenže kvůli vzniklému komunikačnímu šumu jsme dorazili na čas začátku předchozího ročníku a tak jsme se ani nerozkoukali a už jsme byli součástí velkolepé bitvy. 

Bojovalo se papírovými koulemi a hrálo se na několik kol, cílem bylo dobýt náměstí hradu a dotknout se soupeřovy vlajky - nebo, v případě obránců, tomu zabránit. Po bitvě byli ještě oceněni majitelé nejlepších kostýmů a nejpěknějších štítů a ve sklepení pak pasováni noví rytíři.

Protože nás celou akcí provázel mírný ale vytrvalý déšť, rozhodli se ostatní oddíly, že pro dnešek stačilo a přesunuli se do cukrárny ve Vítkově. Nám se tedy uvolnil prostor a mohli jsme postavit stany. Před dalším deštěm jsme se schovali ve sklepení a uspořádaly souboje dvojic s měkčenými meči. Pršet brzy přestalo, tak jsme se přesunuli zase na povrch, kde se posádky utkali v lukostřelecké štafetě a následovalo ještě několik her v lese. Když se setmělo, zapálili jsme oheň a povečeřeli opečené párky. Večer jsme pak zakončili městečkem Palermem, které v kulisách hradu osvětleného jen plamínky táboráku mělo vskutku unikátní atmosféru

Ráno jsme společně posnídali a pak přišlo na řadu balení a úklid tábořiště. Vše jsme zvládli včas a v klidu vyrazili pěšky na vlak do Vítkova. Tentokrát s dostatečnou časovou rezervou a tak jsme na nádraží stihli i dvě kola klasické nádražní hry Ninja.

Tak Vikštejne díky za ubytování a my se těšíme zase za rok! 

30. září - 01. října 2023

Stmelil: Chytrouš

Foto: https://eu.zonerama.com/hranicari/Album/10445790