JARNÍ TÁBOR NA BARBORCE

16.03.2023

12. až 15. března 2023 - Barborka - Kunčice pod Ondřejníkem: Odjezd naplánovaný na neděli se vydařil s hodinovým zpožděním vlaku. Nám to však nevadilo, protože počasí bylo skvělé. Okolo 16h byl započat program venkovními hrami na louce, pak následoval krátký program v chatě a venkovní noční hra (1. etapa dlouhodobé hry). 

Pondělní ráno začalo pěkně rozcvičkou v příjemné chladném ránu. Hned od 9:00 byl započat etapový výstup na horu Gasherbrum - stavba základny, hledání Yettiho, výstup do druhého výškového tábora, hry na louce a večerní program v chatě (představování modelu Yettiho). 

Do úterního rána se oddíl vrhnul pěkně naplno - šifrovaný výstup na vrchol, následně lavina ženoucí se základnou a příprava svíce pro vaření čaje. Obědové šišky nás sice trošku pozdržely, takže program začal až v 15:15, a to opět venku hrami na louce (vše na jednotlivce - holuby, střelba, míření, spřežení apod.). Večer jsme trávili v chatě, zpívali jsme a členové se učili balit bagáž. 

Středeční den byl ve znamení balení, úklidu a štafetové hry na skládání oblečení a Lagor. Po rychlém a náročném úklidu se oddíl odebral na vlak.

Už teď víme, že nácvik na Rodeo byl vydařený, posádky uspěly.

Zapsal: lodník Guláž

https://eu.zonerama.com/hranicari/Album/9545339