ODEMYKÁNÍ ŘEKY OLŠE

16.03.2024

Na loděnici se opět začali sjíždět lidé z mnoha koutu našeho kraje. Chystání této slavnostní akce doprovázelo skoro letní počasí - sluníčko, teplo. Když už vše bylo na svém místě (disciplíny, lodě, stožár, barbucha), tak Guláž zavelel k nástupu. Po vyvěšení vlajky a oddílové hymně došlo na vyhodnocení měsíčního bodování za měsíc únor. Následovalo pár vět k organizaci dnešního dne. Na závěr nástupu si posádka Zálesáků převzala klíč. "Rozchod".

Vítězná posádka modré stuhy se odebrala na vodu, my ostatní jen čekali na vytoužené slovo "AHÓÓÓÓJ".

Další část programu byla rozdělena do tři etap. První byla soutěž o nejlepšího vodáka v 6 disciplínách (kyvadlo, muška, niť, houba, sparťan běh, překážky) - vyhrál Franta. Druhou se stala jízda na lodích k železničnímu mostu, kde se kánoe a dvě pramice pokoušely vyjet ke splavu - jediný Miky to vyjel. Dvě pramice to vyjely na samotný kousek zlomu výjezdu, ždibec a byly tam, ale ostatní kánoe začaly brodit už pod mostem. Společné foto a tradá dolů na barbuchu. 

Před molem dostal Miky skvělý nápad pár lidí okoupat . Úklid veškerého vybavení a svěšení vlajky odstartovalo etapu třetí "BARBUCHÁÁÁÁ". V klubovně se jedlo, pilo, hrálo na kytaru, zpívalo, a také se zahrály dvě hry na pobavení (hledání dvojic a malování písní na papír). 

Akce se velmi vydařila, co do počtu účastníků i skvělého počasí - snad první sjezd bude obdobně báječný. 

Stmelil: Guláž