JAKÉ BYLO LETOŠNÍ RODEO?

19.05.2019

Tak a je to za námi. Jaké byly tři dny v údolí Rio Ardo? Přímo fantastické! První den nám sice trochu zapršelo, ale protože skaut je nepromokavý, zvládli jsme nejen postavit stany, stožár a ohniště, ale také si zahrát první hry a zápolit v disciplínách v boji o krále rodea a o královskou posádku.

Nejnabitější však byla sobota. Dřevorubecký souboj, bodovaný oběd, uzlařská regata, rostlinky, lasování, sběrovka, azimuty, shyby, a tak dále. Následovalo koupání ve "vaně". Pak už se ale se zašifrovanou zprávou rozběhl oderskou divočinou Pony express. Indiáni a nejhorší z hraničářských banditů měli napilno. Po hodně dlouhé době jsme přichystali špaka. Ta hra je vážně návyková! Spát se šlo brzy, únava byla znát, a to ještě na některé čekala noční hlídka. Vikingové se však ještě vydali s prázdnými kanystry po desáté hodině k Maria skále pro pitnou vodu. Měsíc v úplňku zářil jako lucerna.

Krásné počasí se ze sobotního dne přeneslo i do toho nedělního. Slunce žhnulo, stany vysychaly z ranního náporu rosy a Jerry byl stále více spálenější. Dokončovaly se výrobky, proběhla lesní kimovka a běžely se Tři borovice, tentokrát však v novém terénu. No a pak to přišlo, balíme a uklízíme vše, co by v této nádherné krajině mohlo připomínat naši chvilkovou přítomnost. U Maria skály se ještě na chvíli zastavíme, abychom vyhodnotili, jak si kdo na letošním rodeu vedl. A pokud si dočetl až sem, tak věz, že mezi členy se králem rodea letos stal plavčík Šmoula! Až jedlík musel rozhodnout o vítězství mezi rovery. Souboj mezi Kudlou a Orlem byl napínavý, ale nakonec si pro vítězství doletěl jen jeden z nich, a to Kudla! A královská posádka? Letos tento titul patří Zálesákům!

Tak zase příště úžasné a jedinečné Údolí motýlů, teď už na nás Hraničáře čeká řeka Otava. A po tomto víkendu víme, že jsme na ni dobře připraveni!

P.S.: Fotky jsou k vidění na naší Zoneramě!

#rodeo #hranicari #rioardo #udolimotylu #smoula #kudla #zalesaci #skaut

-krt-