MEANDRY ODRY

01.04.2023

Původním plánem bylo sjíždět řeku Ostravici, jak už to ale poslední dobou bývá, i letos je všude nedostatek vody a ani Povodí Odry tento rok vodákům nepřálo, takže sjezd Ostravice byl oficiálně zrušen. To bychom ale nebyli Hraničáři, kdybychom se vzdali tak snadno! Vymysleli jsme fofrem náhradní plán a vydali se prozkoumat meandry Odry ze Starého Bohumína, až do polského Zabełkówa. I přes výstrahy meteorologů jsme se ráno sešli v hojném počtu, dokázali jsme tak zaplnit rovnou devět kánoí a Miky se Zuzkou na nás dohlíželi ze břehu.

Mnozí z nás jsou na vodě stále ještě nováčci, takže i když řeka není příliš divoká, naskytla nám dostatek příležitostí k tréninku. Protože nám počasí nakonec docela přálo, zvládli jsme uprostřed plavby i přestávku na svačinu, kterou jsme si zpestřili házením žabek a soutěží o nalezení nejlepšího kamenného srdce.

Slibovaný déšť nás dostihl až během balení lodí a tak jsme se na chvíli schovali pod silniční most a plachtu našeho vozíku. Byla to naštěstí jen přeháňka, takže za chvíli jsme mohli v balení pokračovat a vydat se zpět na loděnici, kde jsme vše vyložili, rozloučili se a hurá domů na oběd!

Stmelil: Chytrouš

Foto: https://eu.zonerama.com/hranicari/Album/9609575