TÁBOR PRŮZRAČNÝCH VOD

16.08.2020

Římská říše se den za dnem neustále rozšiřovala. Kamenné silnice duněly při neúnavném pochodu Caesarových legionářů. Galéry a Trirémy brázdily Mare Internum ve dne v noci. Legie držely při sobě přes drobné šarvátky, gladiátorské zápasy, plavbu v bouři až po poslední velkou bitvu a to až do úplného konce... ⚜️🤝🐾🍀☀️🌧⚓️🪓⚔️

Skončil další hraničářský letní tábor. Tentokrát se uskutečnil na březích vodní nádrže Slezská Harta na malém tábořišti patřícím ostravským skautům. Počasí nám celkem přálo, většina dnů byla slunečných, a tak jsme se mohli v čistých vodách přehradní nádrže dosyta vydovádět. Ke slovu se dostaly i naše pramice a plachetnice. Oddílový škuner prošel pod Mikyho vedením před táborem značnou renovací. Zálesáci svedli se Stopaři nespočet soubojů při obsazování Římské říše. Jednou fortuna posádkám přála, jindy jim jejich plány naopak nemilosrdně zhatila. Ač nejvíce měst a vesnic získala posádka Zálesáků, v poslední přetěžké zkoušce, kterou je Velká cesta obstáli lépe Stopaři. Oddílové bodování pak s velkým přehledem obhájil Dominik, který tak k titulu krále rodea přidal další cenný oddílový skalp.

Za zmínku ještě stojí bezesporu výkon Vločky. Ne, nemám na mysli přípravu "báječné" snídaně, to by možná samo o sobě vydalo na samostatný článek. Vločce se podařilo to, co už nikomu dlouho v oddíle ne, dokázala splnit Tři orlí pera, klobouk dolů.

Snad vám na táboře kamarádi líbilo alespoň tak jako mě, tedy sraaaaašně moc!

Tak zase příště!

QUOD BONUM, FELIX, FAUSTUM, FORTUNATUMQUE SIT!

-heduš-