UZLAŘSKÁ REGATA

25.02.2024

Hraničáři se rozhodli změřit svůj um v uzlařských dovednostech s hochy a děvčaty jiných skautských oddílů našeho města a blízkého okolí. Společnou výzvu v boji o nejlepší uzlaře přijali členové Pěšáků, Lesanů, Střelek a Skarabea. Závod spočíval v uvázání šesti základních uzlů v co nejkratším čase a soupeřilo se v týmech ale i jednotlivě.

Za Hraničáře bojovali tito : Čára, Adéla, Aňa, Denča, Kuba, Adam, Guli, Šmoula, Zuzka, Chytrouš, Miky.

Adam je u nás teprve chvíli, ale přesto dokázal uvázat všechny uzly! Starší členové potom předvedli skutečnou vůli zvítězit a na to se vždy rádo dívá. Musím pochválit úplně všechny - hlavně za skvělou podporu mezi sebou, hlasité fandění a parádní atmosféru při celé soutěži.

V jednotlivcích se perfektně ukázala Čára, Adéla (ta poctivě trénovala - přineslo to ovoce) a Ańa. Čára ukořistila 1. místo, Adéla druhé a Ańa 5. místo z celkových 28 soutěžících. Mezi týmy pak Hraničáři získali dvě druhá místa, o trochu rychlejší byli jen Lesani. 

Co z toho plyne? Že uzlování se v našem kruhu vede, že jej zvládáme a navíc umíme být rychlí. Věřím, že v příštím ročníku budeme ještě lepší! Závod připravil oddíl Pěšáků a Hraničářů a nutno dodat, že se povedl, že byl plný soutěžících, že se jednalo o skvělé nedělní dopoledne! 

Stmelil: Miky

Fotky: https://eu.zonerama.com/hranicari/Album/9395140