ZAMYKÁNÍ ŘEKY OLŠE

04.11.2023

Vzhledem k proměnlivému podzimnímu počasí a několika předešlým deštivým dnům jsme se trochu báli, jak naše plánovaná akce dopadne. Usmálo se na nás ale štěstí, a když jsme přesně ve 13:00 (kapitánského času) zahájili slavnostní nástup, svítilo nám sluníčko a někteří odvážní přišli dokonce v kraťasech.

Začali jsme už tradičně vyvěšením vlajky, kterého se ujaly kormidelnice posádek, za zpěvu oddílové hymny. Pak jsme se převlékli do sportovnějšího oblečení a zahráli si dvojici venkovních her. Jako první byla "Vyvolávaná", ovšem ne jen tak ledajaká. Zkomplikovali jsme si ji hrou ve dvojicích, zavázáním očí a jinými úkoly. Následoval "fotbalový Špak", modifikace tradiční oddílové hry kdy namísto pálky a dřevěného kolíku pro hru sloužil kopačák odpalovaný našima nohama.

Když jsme se takto rozhýbali, vytáhli jsme lodě a ještě naposledy v letošním roce se jeli projet na vodu. Posádky také ještě ladily svou taktiku a rozesazení na blížící se závod. Když byly obě posádky připraveny a seřazeny před molem, zvuk lodního zvonu ohlásil začátek dalšího ročníku Modré stuhu, prestižního závodu posádkových pramic - pro vítěze byl i letos připravený krásný dort.

Po náročných pěti kolech bylo už jasné, že vítězi se letos stává posádka Zálesáků - pimparára, pim pim! 

Kromě dortu tak mohou po celý rok zdobit svou vlajku tradiční modrou stuhou.

Po přečtení zamykací listiny vítězná posádka převzala klíč a naposledy zabrala pádly, aby mohla symbolicky uzamknout řeku. Můžeme jen doufat, že klíčem otočili dostatečně :-)

Protože začalo být zima a taky trochu tma, přesunuli jsme se do klubovny, kde na nás už čekala bohatá barbucha. Letos se začalo jídlem a až všichni vypadali, že mají bříška plná, rozdělili jsme se na dvě družstva a utkali se v "Minutovce" - sérii úkolů, na které byla vždy minuta. Hru si připravil Guláž a moc se povedla, úkoly byly pestré a dobře jsme se bavili.

Zazpívali jsme ještě pár písní, najedli se dosyta a pomalu jsme začali uklízet a ubírat se ke svým domovům.

Tak díky Olše za další sezónu, už teď se těšíme, až se na jaře za tebou zase vrátíme!

4. listopadu 2023

Stmelil: Chytrouš

Foto: https://eu.zonerama.com/hranicari/Album/10632101