MATERIÁLNÍ SBÍRKA PRO UKRAJINSKÉ RODINY

8. oddíl Hraničář Karviná, Obchodní akademie Karviná a kadeřnictví Black&White společně pořádají cílenou dobrovolnou materiální sbírku pro ukrajinské rodiny, které uprchly před válečným konfliktem a v minulých dnech byly ubytovány v Karviné. Jde převážně o matky s malými dětmi.

Předmětem této sbírky jsou věci, které byly zvoleny na základě rozhovorů se samotnými maminkami a moc by jim v současné situaci pomohly. Jde o:

Jarní/letní obuv: pokud se s blížícím jarem doma chystáte nějaké použitelné kousky vyřadit a dále je nevyužívat, darujte je prosím v rámci této akce. Přijímáme obuv pro děti od 1 roku do 16 let v použitelném stavu. Pro holky i kluky.

Kuchyňské potřeby: aby si v dočasném ubytování mohli uvařit, přijímáme základní kuchyňské vybavení = talíře, příbory, naběračky, vařečky, struhadlo, škrabky, hrnečky, hrnce, pánve, atd. Možné také darovat například toustovač, rychlovarnou konvici či mikrovlnou troubu.

Pokud byste chtěli děti potěšit něčím jiným, je možné darovat také například velikonoční sladkosti či jednorázové nápoje jako Fruiko, Capri Sun či přesnídávky pro děti ve formě jednorázových kapsiček.

Sbírka je zacílena pouze na výše uvedené věci. Nenoste prosím například oblečení či drogistické potřeby.

Za vaše případné dary vám mockrát děkujeme! Věříme, že dětem a jejich maminkám, které musely opustit kvůli válce své domovy, alespoň trochu pomohou v této nelehké životní situaci.


Sběrné místo: klubovna 8. oddílu Hraničář Karviná - loděnice na ulici Nový dvůr, Karviná - Lipiny

Termín sbírky: ve dnech 27. 3. 2022 a 29. 3. 2022 mezi 16:00 - 18:00